Zaloguj się   
utwórz konto

Apteka Jaśminowa
zaawansowane
Banery
Kategorie produktów
rozwiń
Logowanie
Zaloguj się   
utwórz konto

Wyszukiwarka
zaawansowane
Certyfikat Solgar

 

Legalna Apteka

Znajdujesz się tutaj:   Apteka Jaśminowa / Solgar / SOLGAR Witamina B12 naturalna 0,1mg

SOLGAR Witamina B12 naturalna 0,1mg

100 tabletek

SOLGAR Witamina B12 naturalna 0,1mg
Producent: Solgar
Kategoria: Solgar
Dostępność: Tak
Opakowanie: 100 tabl.
1
cena:
35.00zł

Napisz do nas

token

Witamina B12 naturalna

Zastosowanie:

  • W niedokrwistości złośliwej (megaloblastycznej) - znaczenie witaminy B12 jest szczególnie istotne w produkcji zdrowych czerwonych krwinek, które rozprowadzają tlen w organizmie, oraz hemoglobiny. Przy niewystarczającym poziomie witaminy B12 czerwone krwinki powiększają się i nie dojrzewają w sposób właściwy.

  • Wpływa na funkcjonowanie nerwów - Witamina B12 jest niezbędna do wytwarzania w błonach komórkowych fosfolipidów (potrzebnych do właściwego przewodzenia nerwowego) oraz osłonki mielinowej (otaczającej i chroniącej komórki nerwowe oraz usprawniającej przewodzenie nerwowe). Negatywne skutki neurologiczne niedoboru witaminy B12 objawiają się uczuciem mrowienia i drętwienia, Duże dawki witaminy B12 (zwłaszcza w postaci koenzymatycznej) mogą być stosowane w leczeniu niektórych zmian zwyrodnieniowych zachodzących w stwardnieniu rozsianym i neuropatii cukrzycowej.

  • Wpływa na funkcje umysłowe i zdrowie psychiczne - wynika to z roli witaminy B12 w tworzeniu się najważniejszych neuroprzekaźników mózgowych odpowiedzialnych za pamięć, jasność umysłu, czujność nastroju i wiele innych procesów. Niedobór witaminy B12 może powodować depresje i wiele objawów związanych z pogorszeniem funkcji poznawczych.

  • W chorobach sercowo-naczyniowych - Podwyższony poziom homocysteiny jest również bardzo istotnym czynnikiem ryzyka rozwoju miażdżycy tętnic powodując choroby sercowo-naczyniowe. Witamina B12 bierze udział w rozkładzie homocysteiny przez co niezwykle skutecznie chroni ścianki naczyń krwionośnych.

Wskazania:

Witamina B12 w swej aktywnej postaci jest niezbędna do przebiegu prawidłowego metabolizmu białek, tłuszczu i węglowodanów. Wchłanianie witaminy B12 jest bardzo złożone. W żołądku kwas żołądkowy oddziela witaminę B12 od białek z pożywienia, następnie specjalna proteina (wytwarzana przez komórki ściany żołądka) transportuje je do jelita cienkiego, gdzie jest wchłaniana. Niestety wraz z wiekiem sprawność tego mechanizmu spada, co w starszym wieku może prowadzić do niedoborów witaminy B12. Preparat ten stanowi doskonałe źródło naturalnej witaminy B12. Wysoka dawka w tabletce i odpowiednia ilość tabletek w opakowaniu zapewnia skuteczne i szybkie uzupełnienie tego ważnego składnika w organizmie.

Dawkowanie:

1 tabletka dziennie

Opakowanie: 100 tabletek

Zapewnia kurację: 100 dni

Skład:

Jedna tabletka zawiera:

Składniki aktywne:

Witamina B12.......................................................................100 µg

( jako kobalamina)

Naturalne substancje pomocnicze:

Substancje Wypełniające: fosforan dwuwapniowy,

celuloza mikrokrystaliczna

Substancje Przeciwzbrylające: roślinny kwas stearynowy,

dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu

Guma roślinna

Informacja alergiczna:

Produkt nie zawiera cukru, soli, skrobi, kukurydzy, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują­cych, zapachowych lub barwiących. Odpowiedni dla wegetarian.

Postać: tabletki

Objętość 100 tabletek

Producent: SOLGAR VITAMIN AND HERB

Promocje i nowości
Apteka Jaśminowa
ul. Polna1, 21-010 Łęczna

tel: (81) 752 10 86
e-mail: info@aptekazpasja.pl
dotpaypaczkomatyvis master
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij